Apple, iPhone’daki şarj portunu kaldırarak, kablosuz şarja geçebilir

Avrupa Birliği, uzunca bir müddettir Apple’ı modası geçmiş olarak bedellendirilen Lightning konektöründen vazgeçmeye ve Type-C şarj arayüzüne geçmeye çağırıyordu. Bu talebe sıcak bakmayan şirket yönetiminin Type-C yerine kablosuz şarjı tercih edebileceği söyleniyor.

iPhone SE 3’ün teknik özellikleri sızdırıldı

19 sa. evvel eklendi

Type-C’ye geçmenin maliyeti daha yüksek

Şarj ilişki noktasının kaldırılmasının, iPhone’da daha fazla dahili alan sağlayabileceğine ve bunun da ergonomiden ödün vermeden pil kapasitesindeki artışı olumlu istikamette etkileyeceği belirtiliyor. Ayrıyeten Type-C’yi iPhone’lara uyarlamanın maliyetinin, şirketin akıllı telefonlarında birkaç yıldır mevcut olan ve halihazırda “çalışan” kablosuz şarj teknolojisini kullanmaktan daha yüksek olacağı da dikkat çekilen bir öteki değerli nokta.

Apple CEO’su Tim Cook’un, iPhone şarj ilişki noktasını büsbütün ortadan kaldırmayı düşündüğüne dair raporlar olduğu da söyleniyor. Çünkü şirketin, kendi kablosuz şarj donanımını temel olarak tamamladığını biliyoruz. Uzun vadede iPhone modellerinden şarj portunun kaldırılması olası. Lakin Avrupa Birliği‘nin baskıları, Apple’ın bu kararını daha da öne çekebilir.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple, iPhone’daki şarj portunu kaldırabilir

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.