Apple, iPhone’lar için kendi 5G modemini üretecek

A serisi ve M serisi taşınabilir yongaları büyük muvaffakiyet yakalayan Apple, dışa bağımlılığını azaltmak için yatırımlarına devam ediyor. Nikkei Asia tarafından paylaşılan bilgilere nazaran şirket, 2023 yılına kadar kendi 5G modemini piyasaya sürecek.

iPhone 15 serisinde kullanılabilir

Günümüz iPhone modellerinde Qualcomm’un 5G modem yongalarını kullanan Apple’ın, iPhone 15 serisi ile birlikte kendi geliştirdiği modem yongalarına geçiş yapacağı tez ediliyor. Bununla birlikte yeni bir modem yongası geliştirmek için uzun bir müddettir çalışmalarını sürdüren şirket, 2019 yılında büyük bir muahede ile Intel’in 5G modem ünitesini 1 milyar dolara satın almıştı.

Teknoloji devinin yeni 5G modemin üretimi konusunda tedarikçiler ile görüşmelere başladığı bildirilirken, bu hafta gerçekleştirilen yatırımcı gününde Qualcomm, 2023 yılında Apple’ın modem yongalarının sadece yüzde 20‘sini tedarik etmeyi beklediğini ve Apple’ın iPhone’lar için gereken 5G modem yongalarının yüzde 80’ini kendi üreteceğini söyledi.

Qualcomm, Snapdragon işlemci üretimini TSMC’ye kaydırıyor

15 sa. evvel eklendi

Apple’ın Qualcomm 5G yongalarını geride bırakarak külliyen kendine özel bir modem dizaynına yönelmesi, şirketin ekosisteminde büyük bir gelişim sağlayabilir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Apple iOS aygıtlar için kendi 5G modemini gelişterecek

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.