Apple, iPhone’ları POS aygıtına dönüştüren Tap to Hisse sistemini duyurdu

Apple bugün yayınladığı bir basın bülteniyle iPhone’ları ödeme terminaline dönüştüren Tap to Hisse sistemini tanıttı. Akıllı telefon üzerinden kolay bir dokunuşla temassız ödeme alınmasına imkan tanıyan sistem, ödeme platformlarına ve uygulama geliştiricilerine sunulacak.

Apple Music’in fiyatsız deneme müddeti 1 aya düşürüldü

3 gün evvel eklendi

Tap to Hisse, küçük dükkanlardan büyük işletmelere kadar milyonlarca satıcının yalnızca iPhone’larını kullanarak, öteki rastgele bir özel ekipmana muhtaçlık duymadan ödeme kabul etmesini sağlayacak. Sistem başta Apple Hisse olmak üzere temassız kredi ve banka kartlarını ve başka dijital cüzdanları destekleyecek.

Ödeme nasıl gerçekleşecek?

Ödeme süreci sırasında satıcı müşteriden iPhone yahut Apple Watch’unu, temassız kredi yahut banka kartını ya da dijital cüzdanını kendi iPhone’unun yakınında tutmasını isteyecek. Bunun akabinde ödeme NFC teknolojisi kullanılarak inançlı bir halde tamamlanacak.

Tap to Pay’in çalışabilmesi için iPhone XS yahut daha yeni bir akıllı telefona sahip olmak gerektiğini belirtelim. Müşterilerine bu hizmeti sunan birinci ödeme platformu American Stripe olacak. iPhone’ları POS aygıtına dönüştüren sistemin ABD dışındaki ülkelerde ne vakit kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Apple, iPhone’ları POS aygıtına dönüştüren sistemi tanıttı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.