Apple, “kendin onar” hizmeti için iPhone yedek kesimleri satmaya başladı

Apple, şirketin orjinal iPhone kesimlerini sattığı ve bunları aygıtlara entegre etmek için araçlar ve talimatlar sağladığı self servis aygıt tamirat programını resmen başlattı.

Yenilenmiş akıllı telefon satışları %15 arttı: Apple pazar başkanı

5 gün evvel eklendi

Yıl sonuna kadar Avrupa’ya da hizmet verecek

Kendin onar programı ABD’de faal durumda ve Apple yıl sonundan evvel Avrupa‘da uygulamaya koyacak. Bu iş için özel olarak kurulan selfservicerepair.com sitesinde şimdilik iPhone 12, iPhone 13 ve iPhone SE için pil, ekran, hoparlör ve kamera üzere orjinal yedek kesimler satışa çıkmış durumda. Önümüzdeki periyotta de bu site üzerinden Mac yedek modülleri da müşterilere sunulacak.

Apple’ın resmi yedek kesim satış sitesinde ayrıyeten tamir için gerekli aletler ve klavuzlar da yer alıyor. Örneğin, iPhone 12 Pro için bir pil değiştirme kiti 70,99 dolara mal oluyor, kamera kiti 116,72 dolar ve ekran kiti ise 269,95 dolardan satılıyor. Siteyi ziyaret ederek, başka iPhone modellerinin yedek kesim fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple, kendin onar hizmeti için iPhone modülleri satmaya başladı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.