Apple kullanıcıları uygulamalara, Android kullanıcılarından daha çok para harcıyor

App Store yahut Google Play‘de barındırılan uygulamalardan para kazanmanın en tanınan tiplerinden biri de abonelik sistemi. Bu usulde, uygulamanın ek fonksiyonları kullanıcıya küçük bir fiyat karşılığında sunuluyor lakin abonelik sistemi hakikaten bu kadar tesirli mi?

EA, FIFA markasını bırakıyor: Gelişimimizi engelliyor

2 gün evvel eklendi

Uygulamalara harcanan para artış gösterdi

Sensor Tower portalı, iOS ve Android kullanıcılarının uygulamalar üzerindeki maliyetlerine ait bir araştırma yaptı. Analistler, App Store‘da en âlâ 100 abonelik uygulamasının geliştiricilerinin 2021 yılının tamamında 13,5 milyar dolar gelir elde ettiğini varsayım ediyor. Karşılaştırma açısından, Google Play‘deki birebir TOP 100 uygulama, yayıncılarına sırf 4,8 milyar ABD doları getirdi.

Bu datalardan, Apple teknolojisi kullanıcılarının ek uygulama fonksiyonları için ödeme yapmaya daha istekli oldukları sonucuna varabiliriz. Bilhassa, App Store kullanıcı harcaması yıllık bazda %31 artarken, Google Hisse %78 artış kaydetti.

En çok hasılat yapan abonelik uygulamaları ortasında YouTube, Tinder, Google One ve Piccoma üzere uygulamalar yer alıyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Apple kullanıcıları uygulamalara daha fazla para harcıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.