Apple M1 Ultra benchmark testlerinde ezip geçiyor

Apple’ın işlemci dünyasına adeta meydan okuduğu Apple M1 Ultra yonga seti beklentileri boşa çıkarmayacak üzere. Adeta rakibim yok dercesine benchmark skorlarında kendisini göstermeye başladı.

Apple M1 Ultra performansı nasıl?

İki adet Apple M1 Max yongasının birleşmesiyle oluşturulan Apple M1 Ultra modeli 16 performans çekirdeği, 4 verimlilik çekirdeği, 64 grafik çekirdeği ve 128GB toplam bellek üzere rekor parametrelere ulaşıyor.

Mac Studio tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

14 sa. evvel eklendi

2.5TB/s bant genişliği sunan yonga UltraFusion mimarisi ile çok verimli bir biçimde birbirine bağlanıyor. İnternete sızdırılan birinci benchmark skorları Intel Xeon W işlemcileri bile geride bıraktığını gösteriyor.

Geekbench 5 skorlarına nazaran Apple M1 Ultra tek çekirdekte 1793, çok çekirdekte 24055 puan alıyor. 28 çekirdekli Intel Xeon W barındıran Mac Pro ise tek çekirdekte 1152, çok çekirdekte 19951 puana ulaşabiliyor. Yeniden Apple M1 Max yongası tek çekirdekte 1739, çok çekirdekte 11680 puan alıyor.

Grafik tarafında ise AMD Radeon Pro W6900X grafik hızlandırıcı barındıran Mac Pro modeline nazaran yüzde 80 daha yeterli bir performans yakalanıyor. 18 adet 8K ProRes 422 yayını ise dünyada rastgele bir bilgisayarda mevcut değil.

Apple M1 ile birlikte zati tek çekirdekte Apple kıymetli bir muvaffakiyet yakalamıştı. Çekirdek sayısı arttıkça skorlar da tavan yapmaya başladı. Yeni Mac Studio modelinin satışa çıkması ile birlikte gerçek hayat testlerine daha yakından bakabileceğiz.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Mac / iMac / Macbook / Mac Küçük Haberleri
  • Apple M1 Ultra performansı ortaya çıktı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.