Apple M1 Ultra kalelerini bir bir kaybediyor

Hem Apple’ın hem de masa üstü dünyasının en dikkat cazip işlemcisi olarak tanıtılan Apple M1 Ultra, tanıtımdaki karşılaştırmalar ile adeta bir ütopya oluşturmuştu. GeForce RTX 3090 ve Intel Core i9-12900K üzere sistemlere nazaran muhakkak senaryolarda tozu dumana katan Apple M1 Ultra gerçek hayat testlerinde kalelerini kaybetmeye başladı.

Apple M1 Ultra ne kadar güçlü?

Bilhassa Geekbench 5 testlerinde Apple M1 Ultra kıymetli başarılara imza atıyor. Ne var ki Cinebench 23 testlerinde bu muvaffakiyetleri tekrarlayamamış ve son devir masa üstü işlemcilerin gerisinde kalmıştı.

Apple M1 Ultra ne kadar güzel?

2 hf. evvel eklendi

Passmark testlerinde de Apple M1 Ultra sıranın en aşağısına hakikat inmeye başladı. Passmark – CPU Mark testlerinde Ryzen Threadripper PRO 5995WX liderliği kimselere bırakmıyor. Sonrasında AMD Milan EPYC işlemciler geliyor. AMD bu listede yüklü iken Intel Xeon Gold ve Platinum işlemciler de yer yer kendisini gösteriyor. Apple M1 Ultra ise Threadripper PRO 5945WX ve Xeon Gold 6345 işlemcilerinin gerisinde yer alıyor.

Passmark tek çekirdek testlerinde ise Intel Core i9-12900KF işlemcisi başkan durumda. Apple M1 Ultra ise Intel Core i7-12700 ve Intel Core i5-12600K işlemcileri ile başabaş bir gayret sergiliyor. Elbette bu sonuçlar Apple M1 Ultra’nın muvaffakiyetini gölgelemeyecektir lakin gerçek hayat testleri ile masa üstü odaklı testlerin çok daha farklı tablolar çizdiğini görmüş olduk.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Mac / iMac / Macbook / Mac Küçük Haberleri
  • Apple M1 Ultra testlerde geriye düştü

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.