Apple, MacBook Pro üretimine tekrar başlıyor

Çin’de yaşanan karantinalar sebebiyle MacBook Pro modellerinin teslim müddetlerinde meseleler yaşayan Apple‘dan sevindiren haber geldi. Şanghay’da bulunan ve şirketin büyük tedarikçilerinden Quanta, üretime kademeli bir biçimde geri dönmeyi planlıyor.

Teslim süreleri kısalabilir

Quanta’nın Macbook Pro modellerinin tek tedarikçisi olduğunu söyleyen Analist Ming-Chi Kuo, Çin’de yaşanan kilitlenmeler sebebiyle teslimat müddetlerinin üç ila beş hafta ortasında arttığını bildirdi. Ayrıyeten kimi MacBook Pro seçeneklerinin teslimat vaktinin Haziran 2022 ve Temmuz 2022’ye kadar uzamış durumda olduğunu lisana getirdi.

Yeni MacBook Air, 2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürülecek

1 ay evvel eklendi

DigiTimes raporuna göre konuya yakın kaynaklar Cupertino merkezli devin tedarikçisinin Şanghay’daki üretim tesisinden yüksek sipariş sayılarına ulaştığını belirtiyor. Bununla birlikte yakın gelecekte MacBook Pro modellerinin üretimindeki artış, teslimat müddetlerinde yaşanan problemlerin hafiflemesini sağlayabilir.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Mac / iMac / Macbook / Mac Küçük Haberleri
  • Apple, MacBook Pro’nun üretim problemleri hafifliyor

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.