Apple otomatik iOS güncellemelerindeki gecikmenin nedenini açıkladı

Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Lider Yardımcısı Craig Federighi, otomatik iOS güncellemelerindeki gecikmenin nedenini açıkladı. Tecrübeli yöneticiye bakılırsa şirket bunu muhakkak bir stratejiye bağlı olarak taammüden yapıyor.

Apple, bu defa de 5 milyar euroluk davayla karşı karşıya

15 sa. evvel eklendi

Apple yeni bir iOS sürümü yayınladığında Ayarlar menüsünden manuel olarak denetim edenler çabucak yükleyebiliyor. Fakat otomatik güncellemeleri açık olan kullanıcılar için farklı bir durum kelam konusu. Bu kullanıcılar güncellemeyi birkaç hafta gecikmeli olarak alıyor.

1 ila 4 hafta gecikmeli sunuluyor

Craig Federighi iOS güncellemelerini kademeli olarak yayınladıklarını ve önceliği Ayarlar’da yeni bir güncelleme olup olmadığını denetim edenlere verdiklerini söyledi. Apple, otomatik güncellemeleri açık olan kullanıcılara 1 ila 4 hafta ortasında kasıtlı bir gecikme uyguluyor.

Şirket bu güncelleme stratejisiyle yeni iOS sürümü şimdi geniş çapta yayılmadan muhtemel meseleleri tespit edip çözmeyi hedefliyor. Yani aygıtlarını manuel olarak güncelleyenlerin şirket için bir nevi test kullanıcısı olarak misyon yaptığını söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iOS Haberleri
  • Apple otomatik iOS güncellemelerindeki gecikmenin nedenini açıkla

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.