Apple, parasına ortak istemiyor

Bloomberg gazetecisi Mark Gurman, gelecekte Apple‘ın Goldman Sachs üzere ortaklara olan muhtaçlığı azaltmak için bağımsız olarak finansal hizmetler sunmayı planladığı bilgisini paylaştı.

Apple, iPhone 14’ü test etmeye başladı

2 gün evvel eklendi

Apple birçok banka ve finans şirketiyle çalışıyor

Gurman’a nazaran Apple, kredi riski değerlendirmesi, dolandırıcılık tahlili, kredi denetimleri ve uyuşmazlıkların tahlili için ödeme sürece teknolojisi ve altyapısının yanı sıra faiz, fiyat, süreç yetkilendirme, dataları kredi ofislerine raporlama, kredi limitlerini artırma araçları ve başka fonksiyonlar üzerinde çalışıyor. Bu projenin bir kısmı, Apple’ın kullandığı mevcut finansal sistemleri terk etmesine müsaade vereceğinden, şirket için çığır açan bir atılım olarak değelendirilebilir.

iPhone üreticisi şu andaApple Card için Goldman Sachs Bank ve CoreCard, Apple Cash için Green Dot ve iPhone yükseltme programı için Citizens Bank ile ortak çalışıyor. Ayrıyeten Gurman, Apple’ın aygıtları için bir abonelik hizmeti başlatma planlarını ve Apple Hisse kullanan süreçler için “artık satın al, sonra öde” seçeneği suncacağını belirtiyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple, parasına ortak istemiyor

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.