Apple servisleri çöktü, mağazalarda kağıt üzerinde süreç yapıldı

Geniş kitlelere ulaşan ve elektronik ticaret entegre dijital sistemlerin çökmesi büyük problemlere yol açabiliyor. Apple’ın geçtiğimiz saatlerde yaşadığı büyük sunucu kahrı sonrasında mağazalarda kâğıt üzerinde süreç yapıldı.

Apple sunucuları çöktü mü?

Ortaya çıkan tenkitler ve paylaşımlar sonrasında Apple sunucularının büyük bir kesinti yaşadığı anlaşıldı. App Store başta olmak üzere Apple Arcade, iCloud, Apple Music, Haritalar üzere tüm değerli servisler devre dışı kaldı.

Apple M1 Ultra boyutu belirli oldu

21 sa. evvel eklendi

Kullanıcıya sunulan servisler dışında Apple mağazalarının dijital bağlantısı de kesildi ve bir müddet elektronik fatura yerine defter üzerinden süreçler yapıldı. Apple servislerinin durumunu gösteren sayfada da bahse bahis kesinti doğrulandı.

Gece geç saatlerde ise çabucak tüm servislerin yine çalışır hale getirildiği görüldü. Hali hazırda kahırlar giderilmiş üzere duruyor lakin bir müddet daha yavaşlama üzere sıkıntılar olabileceği belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple servisleri çöktü mü?

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.