Apple, sonunda Lightning’i terk edebilir: USB-C girişli AirPods geliyor

Apple’a yönelik iddiaları ile bilinen Bloomberg ve Ming-Chi Kuo, Apple’ın yakın vakitte USB-C’yi iPhone’a getirebileceğini belirtmişti. Portsuz iPhone planları şimdilik askıya alınmış ve Apple, sonunda USB-C’yi benimseye karar vermiş olabilir.

USB-C girişli AirPods ve Mac/iPhone aksesuarları yolda

Apple, son yıllarda iPhone serisinde hala Lightning kullanması ile eleştiriliyordu. Mac ve iPad aygıtlarında USB-C’ye geçmeye başlamış olan firma, iPhone ve iPhone/Mac aksesuarlarında hala Lightning kullanmaya devam ediyor. Fakat görünüşe nazaran Apple, sonunda üniversal yola geçebilir. Apple’a yakın kaynakları ile bilinen Ming-Chi Kuo, Apple’ın AirPods dahil birçok Lightning girişli aygıtının USB-C’ye geçeceğini belirtti.

Kuo’ya nazaran Apple, büsbütün kablosuz iPhone planlarını askıya almış durumda. Cağımızın yeteri kadar gelişmemiş kablosuz şarj teknolojileri ve kâfi olgunluğa erişmemiş MagSafe ekosistemi, Apple’ı alternatif planlara yönlendirmiş. Kuo, iPhone ve AirPods başta olmak üzere Lightning girişli aygıtların USB-C’ye geçeceğini belirtti. Apple’ın hala Lightning girişi kullanan aygıtları ise şu halde sıralanabilir: iPhone, giriş düzeyi iPad, AirPods ailesi, Magic Keyboard, Magic Mouse, Magic TrackPad, iPhone için MagSafe Batarya aksesuar ailesi. Kuo’ya nazaran Apple, yakın bir gelecekte bu aygıtları USB-C ile güncelleyecek.

Apple, iPhone’daki Lightning portunu Type-C olarak değiştirebilir

3 gün evvel eklendi

Apple’ın USB-C’ye geçmesi kısa bir süreç olmayacaktır. Büyük ihtimalle ilk USB-C dayanaklı iPhone, iPhone 15 serisi ile karşımıza çıkacak. Böylelikle 2023 ve sonrası Apple aygıtları, sonunda USB-C standardına geçebilir.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • USB-C girişli AirPods ve Mac aksesuarları geliyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.