Apple tedarikçisi BOE, iPhone OLED üretiminde sorun yaşıyor

Global çip derdi direkt ve dolaylı olarak birçok bölümü ve şirketi etkilemeye devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran Apple‘ın ekran tedarikçisi Çinli BOE, çip külfetleri sebebiyle iPhone’lar için OLED panellerinde üretim sıkıntılarıyla karşı karşıya ve bu durum bu ay ve gelecek ay üretimi etkileyecek.

BOE, hissesini artırmak istiyor

BOE, Apple’ın iPhone ekran panelleri için ekran şoförü entegre devrelerini LX Semicon’dan tedarik ediyor. Artan talebe karşılık LX Semicon‘un düşük üretim kapasitesi BOE’ye yapılacak sevkiyatları geciktirecek. Gecikmenin gerçekleşmesinin bir diğer sebebi olarak da LX Semicon’un önceliği LG Display’e veriyor olması gösteriliyor.

TheElec’e nazaran Apple’ın 2022’nin birinci yarısında BOE’ye iPhone’lar için 10 milyon adede kadar OLED panel sipariş etmesi bekleniyor. Bahse aşina bir küme ise BOE’nin ise Apple’a yıl sonuna kadar iPhone’lar için 40 milyondan fazla OLED panel göndermeyi amaçladığını söylüyor. Tüm bunlarla birlikte yaşanan çip problemleri, yıl sonu gayelerinin gerçekleştirilmesinin pek mümkün olmadığını gösteriyor.

Apple’ın yıllık 1 trilyon dolar geliri için yeni öngürüler var

1 gün evvel eklendi

Apple’ın iPhone’larda kullandığı OLED panel tedarikinde Samsung Display yaklaşık %60’lık bir hisseyle birinci sırada yer alıyor. İkinci sırada yaklaşık %20’yle LG Display bulunuyor. BOE de bu ikilinin arkasında yer alıyor lakin Çinli şirket buradaki hissesini artırmak istiyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • BOE, iPhone OLED üretiminde sorun yaşıyor

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.