Apple tedarikçisi Foxconn ve Unimicron, COVID-19 sebebiyle üretimi durdurdu

Apple aygıtlara modül tedariki sağlayan Foxconn ve Unimicron, yeni COVID-19 salgını kısıtlamaları sebebiyle Shenzhen kentindeki fabrikalarında üretime orta verdiğini açıkladı.

Salgının tesiri sürüyor

Paylaşılan bilgilere nazaran virüsün yayılmasını azaltmak için toplu bir rejim kararı alan Çin Hükümeti’nin, mahallî halktan mümkün olduğunca içeride kalmalarını istediği bildiriliyor. Bu nedenle bir sonraki duyuruya kadar operasyonları askıya almaya karar veren iki üretici, rastgele bir gecikme yaşanmaması için yedekleme planlarına sahip olduklarını lisana getirdi.

Ukrayna işgali yonga üretimini etkileyebilir

23 sa. evvel eklendi

Verilen kararın üretimi hangi oranda etkileyip etkilemeyeceği bilinmiyor olsa da COVID-19 salgını, yarı iletken ve teknoloji sanayisine büyük darbe vurmaya devam ediyor. Ayrıyeten Rusya’nın Ukrayna işgali sebebiyle yarı iletken imalinde kullanılan yüksek kaliteli neon arzında da badireler yaşanmakta. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna’da bulunan ve global neon tedarikinin neredeyse yarısından sorumlu Ingas ve Cryoin şirketleriüretimi durdurduklarını açıkladı.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Foxconn, COVID-19 sebebiyle üretime orta veriyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.