Apple TV kullanıcıları Dolby Atmos ses meselesinden şikayetçi

Apple TV sahibi kimi kullanıcılar, set üstü kutuya bağlı harici hoparlörde Dolby Atmos ses sorunu yaşamaktan şikayet ediyor. Apple takviye forumlarındaki bildirilere bakılırsa kelam konusu sorun 2021’in Eylül ayında başladı.

ABD birinci ticari beyin çipi testlerini başlattı

16 sa. evvel eklendi

Kullanıcılar, Dolby Atmos içeriğini dinlerken sesin bazen büsbütün kesildiğini ve sessizleştiğini, ekrandaki görüntü ile senkronize olmadığını ya da yer yer kesintiye uğradığını bildiriyor.

Süreksiz tahlil bulundu

Yaşanan sorun hem Apple’ın kendi uygulamalarını hem de Netflix ve YouTube dahil olmak üzere üçüncü taraf uygulamaları etkiliyor. Kimi kullanıcılar aygıt ayarlarında Dolby Atmos’u devre dışı bırakarak sorunu süreksiz olarak çözdüklerini söylüyorlar.

Mevzunun bir numaralı muhatabı Apple şimdi durum hakkında yorum yapmadı. Şirketin can sıkıcı Dolby Atmos problemini ilerleyen günlerde yayınlayacağı bir tvOS güncellemesiyle düzeltmesi bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Apple TV Haberleri
  • Apple TV kullanıcıları Dolby Atmos ses sıkıntısından şikayetçi

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.