Apple uyardı: iPhone fiyatları artabilir

2022’nin ikinci çeyreğinde rekor bir kara imza atan Apple, yılın üçüncü çeyreği konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Apple CEO’su Tim Cook, mevcut çeyrekte yaşanan bileşen sorunları, Çin’de yaşanan COVID-19 kapanmaları, döviz kuru zayıflıkları, Rus satışlarının durması ve enflasyon olmak üzere toplam 5 probleme dikkat çekerek 4 milyar ila 8 milyar dolar ortasında bir arz açığı yaşanabileceği söyledi.

Eser fiyatlarını etkileyebilir

Yılın ilerleyen devirlerinde krizin hafiflemesini bekleyen Apple, Covid-19 salgınının artması sebebiyle Çin fabrikalarında kısıtlamalar ile karşı karşıya kaldı. Yaşanan meseleler günümüzde tesirini korurken analistler ile gerçekleştirilen bir sohbette Cook, problemlerin neredeyse tüm eser kategorilerini etkileyeceğini söyledi.

iPhone 14 modellerinin fiyatları ortaya çıktı

3 gün evvel eklendi

Birçok analist, şirket hakkında olumlu fikirler paylaşsa da Raymond James finans şirketinden analist Chris Caso, sonbaharda iPhone 14 serisi piyasaya çıktığında iPhone fiyatlarının ABD dışında artabileceği konusunda uyardı. Döviz kuru meselesinin uzun vadeli olabileceğini söyleyen Caso, Apple eser fiyatlarının ABD hudutlarının ötesinde artabileceğini ve zamanlamanın iPhone 14 için şanssız olabileceğini lisana getirdi.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple ihtarda bulundu: iPhone fiyatları yükselebilir

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.