Apple ve Google, mağazalarından 1,5 milyon uygulamayı kaldıracak

Pixalate, 1,5 milyondan fazla projeyi temsil eden uygulamaların üçte birinden fazlasının iki yılda güncellenmediğini gösteren bir rapor yayınladı. Apple, sahipsiz uygulamaları kaldırmayı planlıyor. Google ise bunları arama ve tekliflerden gizleyecek.

Google, Android 13’ü resmi olarak tanıttı: İşte yenilikler

1 gün evvel eklendi

Güvenlik riski oluşturuyorlar

Ana kriter, son iki yılda uygulama güncellemelerinin olmaması. Her iki şirketin de uzun müddettir güncellenmeyen uygulamalara savaş açmasının temel nedeni güvenlik münasebeti. Daha eski uygulamalar, en son Android ve iOS güncellemelerine ayak uyduramıyor ve daha yeterli güvenlik sağlayan yeni API’leri ve geliştirme usullerini dikkate almıyorlar.

Bu nedenle, uzun müddettir güncellenmeyen uygulamaların, yenileri kadar inançlı olmadığına inanılıyor. Apple ve Google, kelam konusu uygulamalar zati aygıtınıza indirilmiş durumdaysa, bunları telefonunuzdan silemeyecekler. Bu nedenle cihazınızdaki uygulamaların en son ne vakit güncellendiklerini denetim etmeniz, rastgele bir güvenlik riskine karşı, faydanıza olacaktır.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Apple ve Google, mağazalarından 1,5 milyon uygulamayı kaldıracak

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.