Apple VR kaskı kazara da olsa doğrulandı

Apple’ın kapalı kapılar gerisinde geliştirdiği ve sır üzere sakladığı sanal gerçeklik kaskı artık çuvala sığmıyor. Kaskın etrafında geliştirilen yazılım ekosistemi kazara internete sızdırıldı.

Apple VR kaskı neler sunacak?

Apple uzun müddettir sanal gerçeklik konusunda yatırımlar yaptığı biliniyor lakin hala kask konusunda bir bilgi elde edilemiyordu. Yalnızca yakın kaynakların sızdırdığı bilgiler mevcuttu fakat artık somut bilgiler geldi.

iPad rakiplerine iki kat fark attı

1 hf. evvel eklendi

GitHub üzerinde özel bir Apple kod havuzu ezkaza herkese açık hale getirildi. Bir iOS geliştiricisi de bu evraklara en azından tekrar zımnî hale getirilene kadar erişme talihi buldu.

Apple’ın yeni kaskı için realityOS isminde bir işletim sistemi kullandığı anlaşılıyor. Makul uygulamalar bu işletim sistemine erişim sağlıyor. Yani iOS ve realityOS ortasında etkileşim sağlanabiliyor. realityOS yakın vakitte Apple Xcode simülatör uygulamasında test edilecek.

Apple VR kaskı ile ilgili donanıma ilişkin bir ayrıntı bulunamamış. Kırpılmış Apple M1 yongası, özel lensler, buhar temizleme sistemi, bağımsız realityOS işletim sistemi şimdilik bilinenler ortasında.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple Glass resmen doğrulandı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.