Apple Watch bir sefer daha hayat kurtardı

Giyilebilir teknolojilerin özellikleri her geçen gün artmakta. Teknoloji devi Apple‘da ürettiği akıllı saatlerin özelliklerini her geçen gün düzgünleştiriyor. Örneğin Apple Watch Series 4 ile gelen düşme algılama özelliği birçok insanın hayatını kurtardı. Ve bu özellik hâla hayat kurtarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’de yere düşen bir bayanı, taktığı Apple Watch kurtardı. 

Apple Watch Series 3 emekli oluyor, üç yeni model yolda

2 hf. evvel eklendi

Apple Watch’ın düşme algılama özelliği yaşlı bayanın hayatını kurtardı

71 yaşındaki Raylene Hackenwerth düşmeden çabucak evvel olanları hatırlamasa da düştüğünde Apple Watch taktığı için kendini şanslı sayıyor. Çünkü Raylene’in düşüşü, saatin acil servisi aramasını tetikledi ve saat, onun tam koordinatlarını içeren bir metin mesajını acil servisle paylaştı. Sıhhat çalışanları, o sırada neredeyse baygın olan Raylene’ye dakikalar içerisinde ulaşabildi ve onu süratle bir halde hastaneye taşıdı. Ayrıca Raylene Hackenwerth düştüğü vakit oğlu Jason Hackenwerth, Raylene’nin Apple Watch’ı tarafından annesinin düştüğünü belirten bir metin mesajı aldı. Jason, Apple Watch’ın acil durum özelliklerinden haberdar olmadığını, fakat saati annesine ikram etmeyi seçtiği için keyifli olduğunu söyledi. 

  • Anasayfa
  • Apple
  • Apple Watch Haberleri
  • Apple Watch bir kere daha hayat kurtardı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.