Apple Watch Series 8, sıcaklık sensörü ile gelebilir

En başarılı ve tanınan akıllı saat serisi Apple Watch, geçtiğimiz yıl yeteri kadar güncelleme alamamıştı. Watch Series 7, birçok hayranını hayal kırıklığına uğratsa da Apple, Watch Series 8 ile önemli yenilikler eklemeyi düşünüyor.

Sıcaklık sensörü bu sene gelebilir, kan şekeri sensörü şimdi hazır değil

Uzun yıllardır kullanıcıların istediği sıcaklık sensörü, bu sene çıkacak olan Apple Watch’da karşımıza çıkabilir lakin beklediğimiz formda kullanmamıza müsaade verilmeyebilir. Bloomberg’in raporuna nazaran Apple, Watch Series 8’e beden sıcaklığını ölçecek bir sensör ekleyecek. Bloomberg, bu sensörün bayanların doğurkanlık takibi ve planlaması için ekleneceğini belirtiliyor. Bu yüzden Apple Watch Series 8’deki bu sensör beden sıcaklığını kullanıcılara gösteremeyebilir.

Samsung, Galaxy Watch 5 Pro üzerinde çalışıyor

4 gün evvel eklendi

Bloomberg, yeni sensörün sonraki versiyonlarında gerçek beden sıcaklığını gösterebileceğini de belirtiyor. Ayrıyeten watchOS 9 ile Apple Watch’ların kalp atış düzensizliklerini daha âlâ takip edebilmesi bekleniyor. Son olarak Bloomberg, Apple’ın tansiyon ve kan şekeri sensörleri üzerinde de çalıştığını lakin bunları aygıtlarda görmemize birkaç yıl olduğunu belirtti.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Apple Watch Haberleri
  • Apple Watch Series 8, sıcaklık sensörü ile gelebilir

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.