Apple Watch Series 8, yazılım dayanaklı sıcaklık sensörü ile gelecek

Olağanda Apple Watch Series 7 ile gelmesi beklenen sıcaklık sensörü, maalesef yetişememişti. Uzun müddettir akıllı saatlerde sıcaklık sensörü bekleniyordu, bu doğrultuda Apple, bu yıl sonunda bu özelliği getirebilir.

Algoritma ve hesaplamalara bağlı çalışacak

Apple’a yakın kaynakları ile bilinen Ming-Chi Kuo, Apple’ın Watch Series 7’de sıcaklık sensörü iptal etmesinin nedenini açıkladı. Kuo’ya nazaran Apple, sensörü çalıştıracak algoritmaları kâfi bulmadı ve erteledi. Beden sıcaklık ölçümleri hayli karmaşık bir algoritma geliştiriyor. Güneş ışığı, dışarının sıcaklığı üzere faktörlerden epey etkilenen beden sıcaklık sensörleri, algoritma ve hesaplamalara hayli bağlı olarak çalışmak durumunda. Bu yüzden ölçümler, donanım dışında yazılm tarafında da epey kâfi olmak zorunda. Fakat Bloomberg, bu sene sıcaklık sensörünü göreceğimizi belirtmişti. Bu nedenle Apple, yazılım tarafında güzel adımlar atmış olabilir.

Galaxy Watch 5’te sıcaklık sensörü bulunmayabilir

Ming-Chi Kuo, Apple’ın Watch Series 8’in seri üretime başlamadan hakikat bir algoritmaya ulaşması halinde bu sene sıcaklık sensörünü göreceğimizi belirtti. Ayrıyeten Kuo, Galaxy Watch 5’te sıcaklık sensörünü göremeyeceğimizi belirtti. Kuo’ya nazaran Samsung, yanlışsız çalışan bir algoritma hazırlayabilmiş durumda değil.   

  • Anasayfa
  • Apple
  • Apple Watch Haberleri
  • Apple Watch 8, sıcaklık ölçümü için yazılıma güvenecek

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.