Apple Watch ve öteki akıllı saatler, kalori ölçümü konusunda epeyce başarısız

Kanada’daki Quebec Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, akıllı saat ve başka giyilebilir teknolojilerin doğruluğunu sorgulatıyor. 25 yaşlarında 30 erkek ve 30 bayanın katıldığı araştırmada, iştirakçilerin farklı aktiviteler yaparken beden dataları ölçülmüş. Araştırmada; Apple Watch Series 6, Polar Vantage V ve Fitbit Sense kullanılmış ve iştirakçilere Polar H10 göğüs kemeri ve MetaMax 3B spiroergometrisi takılarak ölçümler yapılmış. Sonuçlar ise her aygıtı üzecek formda.

Aygıtlar, kalori ölçümü konusunda başarısız

Araştırma, European Journal of Sport Science’da paylaşıldı ve sonuçlar, her aygıtı üzüyor. Apple Watch Series 6, Fitbit Sense ve Polar Vantage V, 5 farklı aktivitede de kalori ölçümü konusunda makus bir performans sergiliyor. Araştırmacılar, sıhhat işçilerinin, atletlerin ve koçların ve genel atletlerin bu aygıtların ölçtüğü kalori bilgilerini kullanmamasını önerdi. Stronger by Science mecmuası ise araştırmayı kolay bir tabloya çevirerek aygıtların performansını aktivitelere nazaran bölmüş.

Araştırmanın genel giyilebilir teknolojileri eleştirmesinin yanı sıra Apple Watch sahiplerini sevindirecek bir kısmı var. Araştırmaya nazaran Apple Watch Series 6, tüm aktivitelerde kalp atışı ölçümü konusunda Polar Vantage V ve Fitbit Sense’e nazaran daha yanlışsız bir performans sergilemiş. Ayrıyeten tüm aygıtlar, adım sayma konusunda hayli başarılı olmuş. Giyilebilir teknolojiler, daima gelişmekte olduğundan önümüzdeki yıllarda bu sorunlar de azalacaktır.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Apple Watch Haberleri
  • Akıllı saatler, kalori ölçümünde başarısız

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.