Apple, yardım davetlerine sessiz kalmadı: Rusya’daki online satışlarını durdurdu

Geçtiğimiz hafta Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, Rusya’daki Apple eserlerinin satışının durdurulması için Apple CEO’su Tim Cook‘a mektup göndermişti. Mektupta “Bütün dünya, yaptırımlar uygulayarak hücumları püskürtüyor, 2022 çağdaş teknolojisi tahminen de tanklara, çoklu roketatarlara ve füzelere en yeterli karşılıktır.’’ kelamlarına yer verdi.

Microsoft OneDrive’a Apple Silicon dayanağı geldi

15 sa. evvel eklendi

Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov’un yardım davetlerinden sonra Apple CEO’su Tim Cook, ”Ukrayna’daki durumla derinden ilgileniyorum. Oradaki gruplarımız için elimizden geleni yapıyoruz ve lokal insani yardım uğraşlarını destekleyeceğiz. Ziyana uğrayan insanları düşünüyorum ve barış isteyen herkese katılıyorum.” ifadelerini paylaştı.

Rusya’da Apple’ın online satışları durduruldu

Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaşın tüm süratiyle devam etmesinden ötürü Apple, bugün itibariyle Rusya’daki tüm online satışlarını durdurdu. Alıcılar, Rusya’daki internet mağazasından alışveriş yapmaya çalışırken alışveriş sepetine bir eser eklediklerinde “teslimat yapılamıyor” sözüyle karşılaşıyorlar. Fedorov, bu olaydan sonra yardım davetlerine kulak veren Tim Cook’a teşekkürlerini iletti. 

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Apple, Rusya’daki online satışlarını durdurdu

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.