Apple yeni Mac modellerini Mart ayından itibaren tanıtacak

Çabucak çabucak her yıl Mart ayında etkinlikler düzenleyen Apple, bu sene de 8 Mart‘ta bir aktiflik gerçekleştirecek. Sızıntılara nazaran Mart ayında en az bir yeni Mac modeli ile karşımıza çıkacak olan Apple, Mayıs yahut Haziran aylarında yeni Mac modelleriyle piyasaya çıkacak.

Apple iPhone 13 Pro ile çekilen kısa bir sinema paylaştı

22 sa. evvel eklendi

Yeni Mac modelleri Mart ayından sonra geliyor

Apple sızıntılarıyla bilinen Mark Gurman yaptığı açıklamada Apple’ın Mart ayında yeni Mac modellerini tanıtacağını açıkladı. Açıklamasında Apple’ın en az bir Mac modeli ile karşımıza çıkacağını lisana getiren Gurman, Apple’ın Mayıs ve Haziran aylarında öbür bir Mac sürümünü piyasaya süreceğini de söyledi.

Gurman’a nazaran önümüzdeki ay üst seviye bir Mac Küçük ve 13 inç MacBook Pro‘yu tanıtacak olan Apple, bu modellerde M2 Apple Silicon çipini kullanacak. Tekrar bu yıl içerisinde yeni bir MacBook Air ve 24 inç iMac‘i tanıtacağı söylenilen Apple’ın bu modellerde de M2 çipini kullanacağı gelen bilgiler ortasında.

Son olarak M1 Pro işlemciye sahip öteki bir Mac Küçük‘nin ve M1 Max işlemcili 27 inç iMac‘in de bu yıl içerisinde pazara sürüleceğini belirten Gurman, Apple‘ın tüm bu eserleri Mart ayından sonra sırasıyla tanıtacağını lisana getiriyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Mac / iMac / Macbook / Mac Küçük Haberleri
  • Apple yeni Mac modellerini Mart ayından itibaren tanıtacak

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.