Apple’dan çift portlu USB-C adaptörü geliyor

Son yıllarda iPad ve Mac serilerinde USB-C şarj girişi barındıran Apple, farklı güçlerde adaptörler sunuyor. iPad Pro için 18W şarj adaptörü sunan Apple, Macbook Air için ise 30W şarj adaptörü sunuyor. Apple’ın takviye sayfasında gözüken bir başlık, şirketin çift girişli USB-C adaptörünü doğruluyor.

Apple’dan çift girişli 35W şarj adaptörü geliyor

Apple, takviye sayfasında çift USB-C girişli 35W bir adaptöre yer verdi. Takviye sayfasında, aygıt ile ilgili ufak bir açıklama da verildi. “Aygıtınızı şarj etmek için Apple 35W çift USB-C kontaklı güç adaptörünü ve USB-C kablosu (kutuya dahil değildir) kullanın. Güç adaptöründeki rastgele bir irtibat noktasına USB-C kablosu bağlayın ve güç adaptörünü prize sıkıca takın. Elektrik irtibatının kolay kolay kesilebilir olması için prizin kolay kolay erişilebilir olduğundan emin olun. Kablonun başka ucuza ise aygıtınızı bağlayın.” Apple’ın kullanım kılavuzunu sunduğu bu aygıtın Ming-Chi Kuo’nun bahsettiği yeni 30W adaptör olduğunu düşünülüyor.

Apple’ın mağazalarında öbür çift girişli USB-C adaptörüne yer vermediği için bu aygıtın Apple markalı olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Apple’ın bu adaptörü satışa sunup sunmayacağı ise katılaşmış değil. Aygıtın 35W’lık gücü ise, toplam gücünü gösteriyor. İki portun birden kullanılması halinde azamî 35W güç sağlanabiliyor. Apple’ın yeni şarj adaptörünün galyum nitrür tabanlı olması ve bu sayede hayli ufak bir boyut sunması bekleniyor. Apple muhtemelen bu şarj adaptörünü rastgele bir aygıtı ile bir arada vermeyecektir.

Google, Pixel “kendin onar” programını başlatıyor

1 gün evvel eklendi

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple’dan yeni USB-C adaptörü geliyor

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.