Apple’ın arttırılmış gerçekliği gözlüğü çok yakında geliyor

Apple’ın sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik üzerine çalıştığı bir müddettir biliniyor. iPhone serisini ilerde sonlandırması beklenen Apple’ın akıllı gözlükleri, çok yakında bizlerle buluşabilir. Gelen bilgilere nazaran Apple’ın üst düzey çalışanları, idare heyetine arttırılmış gerçeklik gözlüğünün sunumunu yapmış.

Apple’ın arttırılmış gerçeklik gözlüğü bu sene bile tanıtılabilir

Apple’ın arttırılmış gerçeklik gözlüğünün daha evvel 2022’nin sonunda tanıtılması bekleniyordu lakin geçtiğimiz aylarda, 2023’e ertelendiğinin haberi gelmişti lakin görünüşe nazaran Apple, projede önemli manada ilerlemiş. Bloomberg’ten Mark Gurman, Apple’ın yeni AR/VR gözlüğünün idare konseyine gösterildiğini belirtti. Bu da projenin epey ileri bir basamakta olduğunu gösteriyor.

Qualcomm, yeni arttırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıttı

5 sa. evvel eklendi

En geç 2023 yılında tanıtılması beklenen bu aygıt, 2022’nin sonunda bile tanıtılabilir. Görünüşe nazaran aygıtın işletim sisteminin geliştirilmesinde de önemli yol alınmış, bu da aygıtın yakın vakitte gelebileceğini gösteriyor. Bloomberg, Apple’ın iPhone uygulamalarının gözlük versiyonu üzerinde çalıştığını ve gözlük için özel uygulamalar geliştirildiğini belirtti. Bu özel uygulamalar, gözlükte içerik tüketme ve sanal toplantılar düzenleme üzere vazifeleri yerine getirecek. Apple’ın birinci akıllı gözlüğünün fiyatının hayli yüksek olması bekleniyor ve eser, birinci kuşak olduğundan büyük ihtimalle geliştiricileri ve hayranları hedefleyecek. Ayrıyeten Apple’ın önümüzdeki yıllarda hafif ve kullanımı kolay arttırılmış gerçeklik gözlükleri de yapması bekleniyor. Apple’ın arttırılmış gözlükleri büyük ihtimalle önümüzdeki 1 sene içerisinde tanıtılacak. Tahminen de Apple, bir sürpriz ile gözlüğü WWDC 2022’de tanıtır.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Apple’ın akıllı gözlüğü çok yakında geliyor

About admin

Check Also

Bill Gates, Microsoft’u değil Samsung’u tercih etti: Bill Gates’in akıllı telefonu Samsung Galaxy Z Fold 3

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, Reddit'te yaptığı bir paylaşımda akıllı telefonunun Samsung Galaxy Z Fold 3 olduğunu söyledi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.