Apple’ın dijital araç anahtarı birtakım Kia ve Genesis araçlarda desteklenmeye başladı

Apple, 2020 yılında iOS 14‘le birlikte kullanıcıların uyumlu iPhone ve Apple Watch aygıtlarıyla araçlarının kilidini açmalarına imkan tanıyan CarKey özelliğini duyurmuştu. Şimdiye kadar sadece makul BMW araçlarında kullanılabilen bu özellik artık kimi Hyundai araçlarda mevcut.

2022 modellere geliyor

Geçtiğimiz Ocak ayında Bloomberg editörlerinden Mark Gurman, Apple’ın dijital otomobil anahtarının bu yaz birtakım Hyundai araçlarda destekleneceği bildirmişti. Apple’ın CarPlay web sitesindeki bir değişiklik ise Hyundai Motor Company‘nin markaları olan Kia ve Genesis araçlardan kimilerinin bu dayanağı aldığını gösteriyor.

Web sitesindeki güncellemeyle, daha evvel desteklenen BMW araçlarının yanında yer alan anahtar sembolü  artık 2022 model Kia Niro, Genesis G90 ve Genesis GV60 araçların yanında da bulunuyor.

Apple M1 Ultra testlerde geriye düştü

1 gün evvel eklendi

Şimdi Apple ya da araç üreticilerinden CarKey dayanağına dair bir açıklama gelmedi. Web sitesindeki güncellemenin de ne vakit gerçekleştirildiği bilinmiyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple CarKey, birtakım Kia ve Genesis araçlarda desteklenmeye başladı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.