Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni 15 inçlik MacBook, Air ailesinden olmayabilir

Apple’ın önümüzdeki sene, MacBook Air ailesine önemli yenilikler yapacağı biliniyor. Yeni MacBook Air’ın M2 işlemci, MagSafe şarj girişi ve yepisyeni bir tasarım ile gelmesi bekleniyor. MacBook Air ailesi ile ilgili yeni bir sav ise geçtiğimiz günlerde çıktı. İmaj Tedarik Zinciri Danışmanlığı’ndan gelen bir habere nazaran Apple, 15 inçlik yeni bir MacBook Air hazırlıyor. Fakat Ming-Chi Kuo, büsbütün birebir fikirde değil.

Rapor: 15 inç MacBook Air, 2023’te piyasaya sürülebilir

3 gün evvel eklendi

15 inçlik yeni MacBook

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Twitter hesabından yeni 15 inçlik MacBook’u doğruladı. Kuo, aygıtın 2023’ün sonlarında üretime geçeceğini lakin isminin MacBook Air olmayacağını belirtti. Ayrıyeten yeni gelen bilgiler, Apple’ın gelecek sene çıkacak olan MacBook Air ailesinde aslında ekranı 13 inçten 13.6 inçe çıkaracağını belirtiyor. Bu noktada tıpkı ailedeki iki aygıtın ekran farkının 1.4 inç olması gereksiz bir market ayrıştırması oluşturabilir.

9to5Mac’ten gelen bilgiler ise Apple’ın 2022’de çıkacak MacBook Air’ın tek ekran seçeneği olacağını lakin 2023’te çıkacak olan MacBook Air ailesi için 2 farklı ekran seçeceği olacağını belirtiyor. Ayrıyeten 9to5Google, Apple’ın 13 inçlik MacBook Pro’da isim değişikliği yapabileceğini ve Pro sıfatını çıkarabileceğini belirtiyor. Bu sene M2 işlemci ile güncellenmesi beklenen MacBook Pro 13, tahminen de farklı bir isimle 15 inçlik bir MacBook olarak hayatına devam eder. Bakalım Apple’ın 2022 ve sonrasındaki MacBook ailesi nasıl bir hal alacak.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Mac / iMac / Macbook / Mac Küçük Haberleri
  • 15 inçlik yeni MacBook, Air olarak adlandırılmayabilir

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.