AppsFlyer’ın 2021 E-ticaret Durum Raporu yayınlandı

Şirketlere taşınabilir ölçümleme ve global ilişkilendirme tahlilleri sunan AppsFlyer, 2021 E-Ticaret Durum Raporu’nu yayınladı. Rapora nazaran Türkiye, taşınabilir uygulama indirme indirme sayısında birinci sıralarda yer aldı.

Türkiye, 2021 yılında iOS uygulama indirme sayısı bakımından birinci 15 ülke ortasında yer aldı. 2020 yılının son ayına kıyasla Mayıs 2021’de iOS platformunda yapılan indirmelerde yüzde 360’lık artış yaşandı.

Türkiye’de pandeminin birinci dalgası Ramazan ayına denk gelmiş ve 2020’deki Ramazan ayını çoğunlukla konutta vakit geçirmiştik. Bu devirde taşınabilir alışveriş ve taşınabilir cümbüşe ilginin artması nedeniyle uygulama indirme sayılarında büyük artış yaşanmıştı. Bu durum 2021 yılında da devam etti. Ramazan ayında art geriye ikinci yılda yüzde 169’luk bir artış yaşandı. Ayrıyeten alışveriş periyotlarının de uygulama indirme sayılarına tesiri görülüyor. Black Friday devrinde organik olmayan indirmeler yüzde 128 oranında arttı. Taşınabilir pazarlama kampanyalarının tesirli olduğu görülüyor.

Apple, iPhone’ları POS aygıtına dönüştüren sistemi tanıttı

4 sa. evvel eklendi

iOS 14 ve iOS 15 güncellemesi ile birlikte platforma yeni bir zımnilik özelliği eklendi. Uygulamaların kullanıcı etkinliklerini izleyebilmesi için kullanıcının “Uygulama beni takip etsin” seçeneğine müsaade vermesi gerekiyor. Bu değişiklik ile birlikte pazarlama faaliyetleri zora girdi. Buna karşın 2021’in ikinci çeyreğinde yine pazarlama, Türkiye’de pandemi öncesine nazaran 5 kat arttı.

Türkiye, e-ticaret uygulamaları ortasında geçen yıla nazaran yüzde 204 artışla en süratli büyüyen iOS pazarı olarak dikkat çekiyor. Türkiye şu anda e-ticaret için en büyük pazarlardan biri. Perakendeciler için 2022 yılında e-ticarette başarılı olmanın anahtarı, taşınabilir uygulamalarında yenilikçi adımlar atarak ve yeni bilgi elde formüllerinden faydalanarak kullanıcı tecrübelerini güzelleştirmeden geçiyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • AppsFlyer’ın 2021 E-ticaret Durum Raporu yayınlandı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.