Araştırmaya nazaran Android kullanıcıları, iPhone kullanıcılarından daha âlâ otomobil kullanıyor

Sigorta platformu Jerry, 20.000 şoför ortasında bir araştırma yaptı ve Android akıllı telefon sahiplerinin, iPhone kullanıcılarından daha dikkatli sürücüler olduğunu ortaya çıkardı.

Apple, eski Ford mühendisini Apple Car projesi için işe aldı

1 gün evvel eklendi

Jerry, toplamda 13 milyon kilometreden fazla yol kat eden 20.000 şoförün davranışlarını tahlil etti. Android kullanıcıları, genel olarak inançlı sürüş, hızlanma, dikkatin dağılması, viraj alma, frenleme ve hızlanma dahil olmak üzere her bir kategoride iPhone kullanıcılarından daha yüksek ve daha inançlı sürüş puanları aldı.

Android kullanıcıları kurallara daha sadık

En farklı istatistik dikkat dağıtma kategorisindeydi, bu da Android kullanıcılarının otomobil kullanırken telefonlarını ellerine alma olasılıklarının daha düşük olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten Lise mezunu olmayan Android kullanıcıları, doktora, yüksek lisans ve lisans derecelerine sahip iPhone kullanıcılarından daha güzel performans gösterdiler.

Öbür araştırmalar, Android kullanıcılarının daha vicdanlı, dürüst ve kuralları çiğneme olasılıklarının daha düşük olduğunu gösteriyor. iPhone kullanıcılarının ise daha fazla duygusallık gösterdiği ve bunun da öngörülemeyen davranışlara yol açtığı belirtildi.

  • Anasayfa
  • Ömür
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Android kullanıcıları, iPhone kullanıcılarından âlâ otomobil sürüyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.