Argümana nazaran PlayStation VR2’nin kıymetli bir özelliği katılaşmış değil

Bildiğiniz üzere Sony şu anda PlayStation VR‘ın yeni jenerasyon versiyonu üzerinde çalışıyor. Şu an için çıkış tarihini bilmesek de birçok özelliğini biliyoruz. Bu özellikler ortasında da elbet en dikkat çekenlerden birisi göz takip sistemi. Fakat son çıkan savlara nazaran bu özellik için muahedeler şimdi tamamlanmamış.

Sony ve Tobii Görüşüyor

İsveçli bir bilişsel bilim ve yüksek teknoloji firması olan Tobii Technology‘nin geçtiğimiz saatlerde bildirdiğine nazaran Sony ve Tobii, aygıtın göz takip sistemi için birlikte çalışabilme ismine görüşmelerde bulunuyor. Bu da demek oluyor ki bu özellik için şimdi resmi muahedeler yapılmış değil. Sony bu mutabakat olmasa bile büyük bir ihtimalle diğer bir halde de olsa bu özelliği aygıtta göreceğizdir. Aslında bu muahedenin şimdi gerçekleşmemiş olması da aygıtın çıkışı için daha önümüzde değerli bir müddet olduğunu gösteriyor diyebiliriz.

PlayStation VR2’nin resmi internet sayfası açıladı

1 gün evvel eklendi

Sony’nin PlayStation VR2’nin göz takip sistemi için paylaştığı resmi tarif şu formda:

PS VR2 gözlüğü, gözlerinizin hareketini algıladığından, çevrimiçi olarak öteki oyuncularla tanıştığınızda yüksek duygusal reaksiyon ve gelişmiş söz sağlar. Göz takibi kameraları, nişan alırken yahut etrafa bakarken görüş açınızı takip eder, gelişmiş görüntüleme teknikleri odaklandığınız her şeyi tespit etmek ve geliştirmek için çözünürlükleri ayarlayarak görsel tecrübesi güzelleştirir.

  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • PlayStation VR2’nin kıymetli bir özelliği katılaşmış değil

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.