ARM, 2021 gelirlerinde yeni bir rekora ulaştı

Teknoloji dünyasının en kıymetli şirketlerinden biri olan ARM, şirketin 2021 mali yılını içeren yarar raporlarını paylaştı. Gerçekleştirilen basın açıklamasında şirket, 2021 yılının toplam gelirlerinin 2020 yılına kıyasla yüzde 35 artarak  hem telif hem de telif dışı gelirlerinde güçlü bir büyüme ile 2,7 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

Yükseliş sürüyor

Bununla birlikte şirketin genişletilmiş eser portföyü ve ARM Esnek Erişim üzere yeni iş modelleri müşterilere lisanslama (telif dışı) için daha fazla yol sunarken, gelirler yüzde 61 artarak 1,13 milyar dolara ulaştı. Telif hakkı gelirleri ise artan 5G taşınabilir aygıt sayısı, araba yongaları ve mikro denetleyicilerde yaşanan fiyat artışı ile birlikte 2020 yılına kıyasla yüzde 20 artarak şirkete 1,54 milyar dolar gelir getirdi.

Samsung çip üretim maliyetlerini yükseltiyor

1 gün evvel eklendi

Paylaşılan sonuçların ARM teknolojisine olan talebin ve ARM ekosisteminin gücünün ”hiç bu kadar büyük olmadığına” işaret ettiğini söyleyen ARM CEO’su Rene Haas, şirketin bilgi süreç platformunun bulut genelinde otomotiv, otonom sistemler, loT ve Metaverse üzere bir sonraki teknoloji ihtilallerine güç vereceğini lisana getirdi.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • ARM’ın yükselişi sürüyor: 2021’de rekor gelire ulaştı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.