Artık telefon numaranızı Google arama sonuçlarından kaldırabileceksiniz

Google, siyasetini kullanıcıların şahsî bilgilerini arama sonuçlarından kaldıracak halde genişletti. Evvelce sadece finansal dolandırıcılık için kullanılan dataları (banka hesap numaraları, kimlik fotoğrafları, el yazısı imzalar ve benzerleri) kaldırmak için istek göndermek mümkündü. Artık ise şirket talep üzerine ferdî irtibat bilgilerini de kaldıracak.

Elon Musk: Coca-Cola’yı satın alıp içine tekrar kokain koyacağım

8 sa. evvel eklendi

Talepler birkaç gün içinde sonuçlandırılıyor

Artık bu talepler için özel olarrak oluşturulmuş sayfada, kullanıcılar Google’dan fizikî adreslerini, telefon numaralarını yahut e-posta adreslerini arama sonuçlarından kaldırmasını talep edebiliyor. Bunun için de şahsî bilgilerinizi dağıtan kaynaklara irtibatlar sağlamanız gerekecek.

Google’a gönderilen bilgi kaldırmaya yönelik her istek, faydalı bilgilerin kullanılabilirliğini sınırlayıp sınırlamadığını görmek için moderatörler tarafından inceleniyor. Şirket, hükümet web sitelerinde yahut resmi kaynaklarda yayınlanan irtibat bilgilerini kaldırmayacağını esasen belirtmişti. Bu cins taleplerin ortalama olarak birkaç gün içinde sonuçlanacağı belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Artık telefon numaranızı Google sonuçlarından kaldırabileceksiniz

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.