Aşı zıddı hareketçilerin kripto para cüzdanlarına müdahale

Kanada’da aşı aksisi kamyoncuların hareketleri devam ediyor. Aksiyoncular geçtiğimiz günlerde Kanada-ABD sonunu kamyonlarıyla kapatmış ve harika hal ilan edilmesine neden olmuştu. Bu protestolara bağış yapmak isteyenler için kripto para kullanımı gündeme gelmişti. Kamyoncuları kripto paralarla destekleme kampanyasının başlatılmasının akabinde Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP) harekete geçti.

RCMP, ülkede Kanada Mali Süreçler ve Raporlar Tahlil Merkezi tarafından düzenlenen kuruluşların 34 kripto cüzdanı ile etkileşiminin durdurulması gerektiğini söyleyen bir buyruk yayınladı. 

Kanada Acil Durumlar Yasası’nda Kripto Paralar da Var

1 gün evvel eklendi

RCMP hususla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ontario Eyalet Polisi ve Kanada Kraliyet Atlı Polisi, şu anda Acil Durum Tedbirleri Yasası kapsamına giren yasa dışı aksiyonlarla ilgili olarak toplanan kripto para bağışlarını araştırıyor. Acil Durumlar Yasası’nın 19(1) alt kısmı uyarınca Acil Ekonomik Tedbirler Buyruğu uyarınca, aşağıdaki kripto para ünitesi adres(ler)iyle ilgili rastgele bir süreci kolaylaştırmayı durdurma vazifesi vardır”

Kara listeye alınan kripto para cüzdanlarında 1,1 milyon dolara varan bedelde süreç yapıldığı belirtildi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Kanada Polisi, 34 Kripto Cüzdanını Kara Listeye Aldı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.