Asus Zenbook dizüstülerde SD kart performansı düşük kalıyor

Asus markasının Zenbook dizüstü serileri bilhassa ikinci OLED ekran üzere premium düzey dizaynlar ile profesyonel dünyada farklı bir yere sahip. Yüksek fiyat etiketleri sunmasına karşın seride kıymetli bir kusur var. 

Asus Zenbook serisinde üzücü SD kart performansı

Yapılan kimi testler Asus Zenbook Duo, Zenbook 14, Zenbook 14X OLED, Zenbook Flip 15 üzere pek çok dizüstü bilgisayar modelinin SD kart performansının hayal kırıklığı olduğunu gösteriyor. O denli ki ortada bir iki kat fark var. 

Tek yazmalık SSD ile tanışın

3 gün evvel eklendi

HP Spectre x360 ve Dell XPS 15 9510 üzere sınıfındaki rakipleri ile karşılaştırılan Zenbook serisi 87MB/s suratlarını geçemiyor. Birtakım modeller 30MB/s altına da düşüyor. Ne var ki rakipleri 208MB/s düzeyine varan data transfer suratları sunabiliyor. 

Elbette Asus’un SD kart tarafını çok önemsemediği ve asıl değerli bileşenleri üst düzeyde optimize ettiği söylenebilir. Bununla birlikte verilen paranın karşılığını tam olarak vermesi müşteri memnuniyeti ismine da epeyce değerli. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Dizüstü Bilgisayarlar Haberleri
  • Asus Zenbook dizüstüler SD kart performansında sınıfta kaldı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.