Avrupa Birliğin’den Apple’a bir itiraz daha: Apple Hisse haksız rekabet ediyor

Son yıllarda hükümetlerden daima yaptırım ve ceza gören Apple, yeniden başına bela açtı. Bu sefer Avrupa Birliği, Apple’a resmi olarak itirazda bulundu. AB Kurulu, Apple’ın, üçüncü parti uygulamaların NFC’ye erişimini kısıtlamasının rekabeti engellediğini belirtti.

Apple’ın güvenlik tezleri haklı bulunmadı

Avrupa Birliği, Apple’a şimdi bir yaptırım kararı uygulamış değil fakat Apple’a karşı bir soruşturma başlatılacak. Avrupa Kurulu, Apple’ın NFC teknolojilerine erişimi engelleyerek Apple Pay’i haksız olarak güçlendirdiğini belirtti. Kurul lider yardımcısı Margrethe Vestager, rekabet eden taşınabilir ödeme ve cüzdan uygulamalarının iPhone üzerinden NFC’ye erişmesi gerektiğini belirtti. Vestager, Apple’ın NFC erişimini engellemesinin geliştiricleri önemli manada zora soktuğunu ve taşınabilir ödeme alternatiflerine kapı kapattığını belirtiyor.

iPad satışlarında gerileme var. Samsung ise büyüme gösteriyor

23 sa. evvel eklendi

Ayrıyeten Vestager, Apple’ın NFC erişimini engellemesinin güvenlik mazereti ile yapıldığını belirtiyor fakat kendi araştırmalarına nazaran NFC erişimi rastgele bir güvenlik riskine sebep açmıyor. Bakalım Apple, başına bir Avrupa Birliği belası daha açacak mı yoksa bu soruşturmadan kurtulabilecek mi.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Avrupa Birliğin’den Apple’a bir itiraz

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.