AYA NEO 2 duyuruldu: Steam Deck’e yeni rakip geliyor

Valve tarafından yakın vakitte piyasaya sürülen Steam Deck ile birlikte taşınabilir oyun konsolları tanınan bir hale gelmeye başladı. 2022 yılının başlarında yeni el konsolunun satışlarına başlayan AYA NEO, artık de Steam Deck’ten 2 kat daha güçlü yeni bir model duyurdu.

Rekabet artıyor

AYA NEO’nun açıklamalarına nazaran yeni konsol, ince ve hafif sistemler için tasarlanan 8 çekirdek 16 izleğe sahip Ryzen 7 6800U yongasından güç alacak. Steam Deck’ten 300MHz daha yüksek toplam 4.7 GHz saat suratlarına ulaşabilen Ryzen 7 6800U, RDNA 2 mimarili 680M entegre grafik yongası ile toplam 3,38 TFLOPS performans sunacak. Buradan yola çıkarak paylaşılan kıymetin Steam Deck’in sahip olduğu 1,6 TFLOPS güce kıyasla iki kat daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 

Steam Deck OS 3.2 yaması beta sürecinde

2 hf. evvel eklendi

Konsolun şimdi duyurmaya hazır olmadıkları yeni bir parmak izi modülü ve yeni yazılım özelliklerine sahip olacağını söyleyen AYA NEO CEO’su Arthur Hang, 1280×800 çözünürlüğüne sahip bir ekran ile gelecek yeni aygıtın GTX 1050 Ti kadar güçlü olacağını belirtiyor. Bu yılın sonlarına kadar piyasa sürülmesi beklenen AYA NEO 2 için kesin bir çıkış tarihi paylaşılmadı.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • SteamDeck’in yeni rakibi Aya Neo 2 duyuruldu

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.