Badger 2040 programlanabilir E-Ink ekran projesi

Son periyotta daha çok fiyat yükselişleri ile gündeme gelse de Raspberry Pi geliştirici kartları değişik projelere konut sahipliği yapmaya devam ediyor. Badger 2040 programlanabilir ekrana sahip şık bir kart projesi olmuş.

Badger 2040 özellikleri ve fiyatı

85mm x 48mm x 9mm ölçülere sahip olan devre kartının üzerinde 2.9 inçlik renksiz bir E-Ink ekran yer alıyor. Çift Cortex-M0+ çekirdekli Raspberry Pi RP2040 mikro kontrolcüsünü kullanan kartın ismi de buradan geliyor. Bellek tarafında 246kB SRAM ve 2MB QSPI flash bulunuyor. 

Steam Deck OS 3.2 yaması beta sürecinde

1 hf. evvel eklendi

Ön kısımda ekran ve 5 farklı kullanıcı tuşu bulunuyor. Art kısımda Qwiic/STEMMA QT kontağı, USB Tip-C güç teması, çift AAA pil ile güç alabilen JST-PH kontağı, reset ve başlatma tuşları bulunuyor. Kart C/C++, MicroPython ve CircuitPython ile programlanabiliyor. Bununla birlikte entegre bir şarj devresine yer verilmemiş.

Programcılıktan hoşlananlara hitap eden Badger 2040 geliştirici kartı yalnızca kart olarak 17$ fiyat etiketine sahip. Pil, kayış, USB kablosundan oluşan set ise 23.5$ olarak satılıyor. Kartın 3 boyutlu yazıcılar için işlevsel koruma projeleri de mevcut. Firma Github ve kendi sitesinde pek çok yazılım örneğini paylaşmış. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Anakart Haberleri
  • Programcılığı sevenlere Badger 2040 ekran projesi

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.