BAE Systems, yeni Head-Up Display’ini tanıttı: LiteWave

BAE Systems, ticari ve askeri uçak kokpitleri için konseyimi kolay ve taraf, yükseklik ve sürat üzere kritik bilgileri direkt pilotların görüş alanında sunmak için  tasarlanmış hafif LiteWave Head-Up Display (HUD) sistemini tanıttı.

HUD teknolojisi daha erişilebilir kılınıyor

Klâsik bir HUD’dan %70 daha küçük ve daha hafif olan LiteWave, çok hudutlu alana sahip kokpitlerde bile 20 saatin altında kurulabiliyor. 6,8 kg tartıya sahip sistem, pilota istikamet, irtifa ve sürat dahil olmak üzere kritik bilgiler sağlarken 30° x 20° görüş alanı sağlayan 1365 x 1024 piksel şeffaf ekran ünitesiyle geliyor.

Deniz kabuğundan ilham alınarak gözetici materyal geliştirildi

1 gün evvel eklendi

LiteWave ayrıyeten dalga kılavuzu teknolojisine dayanıyor ve gündüz yahut gece, değişken hava şartlarında kişisel uçuş durumlarına uyacak ve durumsal farkındalığı artıracak biçimde ayarlanabiliyor.

BAE Systems‘ın Elektronik Sistemler işinde HUD eserleri yöneticisi Lee Tomlinson: “LiteWave dünyadaki çabucak hemen her kokpite takılabilir. Mühendislerimiz, başka tüm Head-Up Display‘lerden daha küçük, daha hafif ve daha az güç kullanan bir dijital ekran yarattı. Bu, piyasada ihtilal yaratma ve HUD teknolojisini çok daha erişilebilir hale getirme potansiyeline sahip.” sözlerinde bulundu.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Havacılık Haberleri
  • BAE Systems, yeni Head-Up Display’ini tanıttı: LiteWave

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.