Bakan Koca’dan açıklama: Maske zaruriliği kalktı!

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile bugün maske yasağının ne vakit kalkacağı konusunda bilgi vereceğini belirtmişti. Bakan Koca, maske yasağının açık havada ve havalandırmanın kâfi olduğu kapalı alanlarda kaldırıldığını açıkladı.

Türkiye’de birinci olay 11 Mart 2020 tarihinde açıklanmıştı. Önümüzdeki hafta Covid-19’un üçüncü yılına giriş yapıyoruz. Covid-19’un ülkemize geldiği birinci sene karantinalarla ve kısıtlamalarla dolu bir sene yaşamıştık. İkinci senede ise aşının kullanıma sunulmasıyla birlikte sokağa çıkma kısıtlamaları sona erdi. Bakan Koca’nın açıklamalarına nazaran bu sene kısıtlamaların daha da gevşetildiği bir sene olacak. Bakan Koca, “Hayatımızı yine düzenlemek için gerekli değişiklikleri yapmanın vakti geldi.” dedi.

DSÖ, Omicron’un BA.2 alt varyantına dikkat çekti

1 hf. evvel eklendi

Bakan Koca maske yasağının kaldırılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Artık açık havada maske kullanmak zorunda değiliz. Kapalı ortamlarda havalandırma yeterliyse ve aralık kuralına ahenk gösteriliyorsa maske takmak koşul değil.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Sıhhat Haberleri
  • Bakan Koca açıkladı: Maske zaruriliği ne vakit kalkıyor?

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.