Bethesda.net Başlatıcısı kapanıyor; kütüphaneler Steam’e taşınacak

Oyun dünyasının tanınan firması Bethesda geçtiğimiz saatlerde kendi başlatıcısı olan Bethesda.net’i kapatacağını açıkladı. 

Elden Ring’in çıkış fragmanı paylaşıldı

20 sa. evvel eklendi

Açıklamaya nazaran Nisan 2022 prestijiyle oyuncular hesaplarını Steam’e taşımaya başlayacak. Akabinde da Mayıs 2022’de Bethesda.net kapanacak. Bahis ile ilgili sıkça sorulan soruları ve öbür tüm ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Bethesda.net kütüphanenizi Steam’e aktarma sürecini planlamak ve başlatmak için çokça vaktiniz var. Steam’e transfer sürecine kütüphaneniz ve cüzdanınız dahildir, yani Bethesda.net hesabınızdaki hiçbir şeyi kaybetmeyeceksiniz. Çoğu oyunun kayıt belgeleri otomatik aktarılacak olsa da birkaçının belgelerini elle aktarmanız gerekecek. Elle transfer isteyen oyunları oynamak için Bethesda.net hesabınızı kullanarak oturum açmaya devam edeceksiniz. Bethesda.net hesabınız kaybolmayacak ve hesabınıza internet sitemizden ve oyundan ulaşabileceksiniz. Gelecekte çıkaracağımız oyunlarımızda da tüm Bethesda.net hesaplarını desteklemeye devam edeceğiz.

Nisan ayının başında sizinle paylaşacağımız ayrıntılı talimatları takip ederek hesap aktarma sürecini başlatabileceksiniz.

Birçok sorunuz olduğunu biliyoruz ve sizi aşağıdaki ayrıntılı SSS yazımızı okumaya davet ediyoruz. Fallout 76 ile ilgili sorularınız varsa aşağıdaki SSS yazısının yanında Fallout 76’ya özel bir SSS yazısını Fallout.com adresinde bulabilirsiniz.

Mayısa kadar oyunlarınıza Bethesda.net başlatıcısı üzerinden ulaşabilecek ve oyunlarınızı buradan oynayabileceksiniz. Tekrar de aktarma sürecini olabildiğince kısa mühlet içerisinde başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Oyunlarımı oynamaya nasıl devam edeceğim?
C: Bethesda.net başlatıcısı topluluğumuza oyun deneyimlerini Steam’de devam ettirmelerini tavsiye ediyoruz. Nisan ayının başlarında Bethesda.net kütüphaneni Steam’e aktarabileceksin. Bethesda.net başlatıcısında sahip olduğun tüm oyunlara Steam üzerinden fiyatsız ulaşabileceksin. Satın alımların, Steam hesabına aktarılacak. Birden fazla oyunun kayıt evrakları otomatik aktarılacak olsa da birkaçının evraklarını elle aktarman gerekecek. Hangi oyunların evraklarını elle aktarman gerekeceğini öğrenmek için SSS yazımızdaki “Oyunlarımdaki kayıt belgelerime ve ilerlememe ne olacak?” sorusunun yanıtını okuyabilirsin.

S: Bethesda.net başlatıcısına ne olacak?
C: Mayıs ayına kadar Bethesda.net başlatıcısına ve başlatıcıdaki oyunlara erişim sağlamaya devam edeceksin. Mayıstan itibaren Bethesda.net başlatıcısındaki oyunlara erişimin olmayacak ve başlatıcıdan oyun oynayamayacaksın.

S: Hesabımı Steam’e aktardıktan sonra başlatıcıyı kullanmıyor olsam bile bir Bethesda.net hesabına gereksinimim olacak mı?
C: Evet. Birçok oyunumuz ve sunduğumuz birçok hizmet hâlâ bir Bethesda.net hesabı gerektiriyor. Böylelikle oyun modları, görünümler üzere oyun içi eşyalar ve özel haber ile güncellemeler üzere Bethesda.net hizmetlerine erişim sağlayabileceksin.

S: Bethesda.net başlatıcısında sahip olduğum oyunlara Steam’den erişebilecek miyim?
C: Evet. Bethesda.net hesap bilgilerini Steam hesabına aktarmak için atman gereken kimi adımlar olacak. Steam’e aktarma süreci ulaşılabilir olduğunda herkese haber vereceğiz ve bu SSS yazısına nereden ve nasıl transfer yapabileceğinin bilgisini ekleyeceğiz. Bu süreci, ulaşılabilir olmasından itibaren rastgele bir vakit başlatabileceğini, fakat mayıstan itibaren satın aldığın oyunları Bethesda.net başlatıcısından oynayamayacağını lütfen unutma. Mayısta Bethesda.net kütüphaneni değil, yalnızca bu oyunlara başlatıcı üzerinden erişimini kaybedeceksin.

S: Oyunlarımdaki kayıt belgelerime ve ilerlememe ne olacak?
C: Bethesda.net kütüphaneni Steam hesabına aktarmayı tercih edersen oyunlarına bıraktığın yerden devam edebilmen için oyunlardaki ilerlemeni ve kayıt evraklarını mümkün olduğunda Steam’e nasıl aktarabileceğine dair bilgileri seninle paylaşacağız. Kimi oyunların kayıt belgeleri otomatik olarak aktarılacak lakin kimilerinin kayıt belgelerini elle Steam klasörüne kopyalaman gerekecek. Kayıt evraklarını nasıl aktarabileceğine dair bilgileri yakında paylaşacağız. Şu an kayıt evrakları aktarılamayan Wolfenstein: Youngblood haricinde neredeyse tüm oyunların kayıt evraklarının otomatik olarak yahut elle aktarılabilir olacağını düşünüyoruz.

Sanal para bakiyeleri, DLC ve oyun içi görünümler üzere oyun eklentileri de otomatik olarak aktarılacak.

S: Oyun içi sanal param (Atom, vb.) Steam’e aktarılacak mı?
C: Evet. Bethesda.net cüzdanın, aktarma sürecini bitirdiğinde Steam’e aktarılacak.

S: Hesabımı Steam yerine PlayStation’a yahut Xbox’a aktarabilir miyim?
C: Hayır. Bethesda.net hesap bilgilerini yalnızca PC platformunda aktarmayı destekleyebiliyoruz. PC hesap bilgilerini konsollara aktaramıyoruz.

S: Hesabımı Steam yerine PC’de bulunan diğer bir hizmete aktarabilir miyim?
C: Hayır. Hesap bilgilerini Bethesda.net başlatıcısından yalnızca Steam’e aktarmayı destekleyebiliyoruz.

S: Başlatıcının kapanması Bethesda.net hesabımı etkileyecek mi?
C: Hayır. Fallout 76 üzere çevrimiçi oyunlarımızı oynamak ve öteki hizmetlerimize ulaşmak için hâlâ Bethesda.net hesabınla giriş yapman gerekecek. Oyunlarımız gelecekte Bethesda.net hesabı kullanmaya devam edecek.

S: Pekala Fallout 76 ne olacak?
C: Kapsamlı bir Fallout 76 SSS yazımız burada mevcut.

S: Tüm lisanlar desteklenmeye devam edecek mi?
C: Evet.

S: Arkadaş listeleri birleştirilecek mi? Bethesda.net’te eklediğim arkadaşlarımı tekrar eklemem gerekecek mi?
C: Bethesda.net arkadaş listesi bulunan oyunlar da birleştirilecek. Bu oyunlar ortasında Fallout 76, DOOM Eternal, Wolfenstein: Youngblood, The Elder Scrolls: Legends, Rage 2 ve DEATHLOOP mevcut.

S: Bethesda.net başlatıcısının kapatılması, PC’de The Elder Scrolls: Online oynayabilmeme tesir edecek mi?
C: Hayır. Bu değişiklik The Elder Scrolls: Online’ı etkilemeyecek.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Bethesda.net Başlatıcısı kapanıyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.