Bilim insanlarından enteresan araştırma: Uzayda görünmez duvarlar olabilir

Şu anda, evrenimizi anlamak için standart model olarak Lambda soğuk karanlık husus modelini kullanıyoruz. Bu model, küçük galaksilerin daha büyük galaksilerin etrafındaki dağınık yörüngelerde dağıtılması gerektiğini belirtir. Gerçekte, daha büyük gökadaların yörüngesinde dönen birçok küçük gökada, Satürn’ün halkalarına benzeyen ince düz düzlemlerde (diskler) düzenlenmiştir. Bu düzenleme, güya uzayda onları Lambda modeline meydan okuyacak biçimde düzenlemeye zorlayan görünmez duvarlar varmış üzere görünür. Ancak Nottingham Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yapılan yeni çalışma, bu bahse yeni bir açıklama sundu.

Bilim insanları birinci kere Ay toprağında bitki yetiştirmeyi başardı

1 gün evvel eklendi

Simetrik isimli parçacık uzayda görünmez duvarlar oluşturuyor olabilir

Nottingham Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yapılan yeni çalışma, simetriklerin uzayda görünmez duvarlar oluşturabileceğini öne sürüyor. Ancak bu duvarlar bir odanın duvarları üzere değil. Bunun yerine, daha çok pürüz üzere düşünülebilir. Araştırmacılar, bu duvarların simetrik ismi verilen varsayımsal yeni bir parçacığın aracılık ettiği beşinci bir kuvvet tarafından oluşturulmuş olabileceğini düşünüyorlar. 

Yeniden de bu çalışmalar yalnızca bir kavramı kanıtlıyor. Uzayda görünmez duvarlar olduğunu kanıtlamak için bilim adamlarının evvel simetriklerin var olduğunu kanıtlamaları gerekiyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Uzay Haberleri
  • Araştırma: Uzayda görünmez duvarlar olabilir

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.