Bill Gates: Elon Musk, Twitter’ı mahvedebilir

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Wall Street Journal’ın düzenlediği aktiflikte, daha evvel toplumsal ağ Twitter’ı satın aldığını açıklayan Amerikalı işadamı Elon Musk‘ın maksatları hakkında kuşkularını lisana getirdi. Gates, Musk’ın toplumsal ağa ziyan verebileceğine inanıyor.

Elon Musk nasıl yatırım yapılması gerektiğini anlattı

21 sa. evvel eklendi

Bill Gates, Musk’ın öteki şirketlerinde etkileyici sonuçlar elde ettiğini, Tesla ve SpaceX‘te harika mühendis grupları oluşturduğunu kaydederek: “Bu sefer olacağına dair birtakım kuşkularım var ancak ön yargılı olmamalıyız ve Elon’u asla küçümsememeliyiz.” dedi.

Gates’e nazaran Musk’ın ne yapacağı tam olarak aşikâr değil. Ayrıyeten, girişimcinin sicilinde “toplumsal ağ” üzere bir iş tecrübesi de yer almıyor. Bu nedenle işlerin daha da kötüleşebileceğini belirten Gates: “Musk hakkında söylenecek olumlu şeylerden öteki bir şeyim yok. Twitter’ı daha da kötüleştirirse bunu açıkça söylerim.” dedi.

Gates, Musk’ın Twitter planlarından emin değil

Gates ayrıyeten kelamlarını şöyle sürdürdü: “Gayeleri neler, sonunda (Twitter) ne olacak? Çok palavraların ve tuhaf komplo teorilerinin yayılmasını azaltma fikriyle nasıl bir bağ içindeler? Bu amaç ona yakın mı, değil mi?

Musk’ın Twitter’ı satın aldığı 25 Nisan‘da açıklanmıştı. Şirket ona yaklaşık 44 milyar dolara mal oldu. İşadamı, toplumsal ağı “her zamankinden daha âlâ” hale getirmeyi planladığını söyledi. Ayrıyeten Twitter’ın söz özgürlüğü unsurlarına nazaran yönetileceğini de ima etti.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Bill Gates: Elon Musk, Twitter’ı mahvedebilir

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.