Bir periyodun sonuna gelindi: Apple, iPod serisinin fişini çekti

2000’lere önemli tesiri olan ve çağdaş vakitlerin en kıymetli teknolojik aletlerinden sayılan iPod, sonunda bizlere elveda diyor. Apple, iPod’un son üyesi 7.jenerasyon iPod Touch’ın fişini çekti.

“iPod’un ruhu bütün eserlerimizde yaşayacak”

2019 yılında 7.jenerasyon tanıtılan iPod Touch, A10 Fusion işlemciye sahip ve 4 inç ekrana sahip. 2019 yılı için bile eski sayılan bu aygıt için yolun sonu göründü. Apple, iPod Touch’ın fişini çektiğini duyurdu. Firma, stoklar bitene kadar iPod Touch satışlarının devam edeceğini bildirdi. 2017 yılında Nano ve Shuffle serilerinin de fişini çeken Apple, iPod Touch’ın da fişini çekerek sonunda iPod ailesini büsbütün bitirmiş oldu. Apple, iPod aygıtları için yolun sonuna gelinse de iPod’un ruhunun iPhone, iPad ve HomePod üzere müzik çalan bütün Apple aygıtlarında yaşamaya devam edeceğini belirtti.

Akıllı telefon ihtilali ile müzik çalar satışları önemli manada azalmıştı. Uzun müddettir Apple’ın neden hala iPod satışına devam ettiği ise daima merak ediliyordu. Görünüşe nazaran Apple, sonunda kaçınılmaz olan yola girmiş. Orjinal iPod’un geliştiricilerinden Tony Fadell, The Verge ile yaptığı röportajda iPhone’un varlığının iPod dahil tüm müzik çalar marketine tehlike olduğu iPod grubunun farkında olduğu bir şeydi. Fadell, Steve Jobs’ın Apple’ında yapılan her aygıtın eksiksiz olmak zorunda olduğunu bu yüzden Apple’ın asla iPod’u incitmemek için iPhone’dan özellik kısamayacağını belirtti.

Apple AirTags, Apple kullanıcılarına yanlış alarmlar yolluyor

22 sa. evvel eklendi

Böylelikle Apple’ın en kıymetli aygıtlarından olan iPod, tarihin tozlu raflarına yanlışsız yola çıkmış oldu. Her ne kadar Apple’ın iPod satışı çok yakında bitecek olsa da nostalji sevenler iPod ile projeler yapıp iPod’un ruhunu bir müddet daha yaşatmaya devam edecektir. Elveda iPod, her şey için teşekkürler.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPod / iPod Touch Haberleri
  • iPod için yolun sonuna gelindi: elvada iPod

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.