Bitcoin fiyatı 43 bin dolar üzerinde

Geçtiğimiz hafta kritik bir yükseliş hareketine başlayan Bitcoin pürüzleri bir bir aşıyor. Sırasıyla 41 bin dolar, 42 bin dolar derken artık de 43 bin dolar hududunu aşmış durumda. Olumlu hava devam ediyor.  

Bitcoin fiyatı ne oldu? 

Bilhassa Amazon’un rekor bilançoları sonrasında yükselişi desteklenen Bitcoin’e dolar endeksinin de düşmesi adeta ilaç üzere geldi. Hafta sonu 40 bin doları geçen Bitcoin şu sıralarda 43400$ düzeylerinde geziniyor.  

MetaMask cüzdanlar tehlikede

8 sa. evvel eklendi

 

Bitcoin yükselişi piyasayı da olumlu etkiliyor. Ethereum yine 3 bin dolar üzerine atarken AXS, AVAX ve SOL üzere kıymetli projeler de yükselişten nasibini alıyor. Bir müddettir düşüş trendinde olan ve oyun içi dinamiklerin değişmesi ile kıymetlenen SLP bile yüde 60 civarında artış gösterdi.  

Tesla’nın değerli açıklamaları sonrasında kurumsal tarafta da hareketliliğin devam etmesi bekleniyor. Kurumların kripto paralara olan ilgisi arttıkça piyasa da büyüyecektir. Öteki taraftan tabandan Bitcoin toplayan El Salvador lideri Nayib Bukele’nin da kâra geçtiğini belirtmek gerek.  

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Bitcoin fiyatı ne kadar?

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.