Bitcoin kazım oranı tüm vakitlerin rekorunu kırdı

Geçen yıl Çin’in kripto paraları yasaklaması ile adeta tabana vuran Bitcoin kazım oranları bu hafta sonunda tüm vakitlerin rekorunu kırdı. Üstelik bunu yalnızca bir günde başardı.

Bitcoin kazım oranı rekor kırıyor

Bitcoin kazım oranı yahut işlemci gücü olarak tanımlanan istatistik arttıkça ağın zorluk düzeyi de artıyor. Haliyle madencilik aygıtlarının da gücünün artması gerekiyor. Bu sayede geçersiz transferleri onaylayan makûs niyetli noktaların da engellenmesi kolaylaşıyor.

Netflix’ten kripto para belgeseli

21 sa. evvel eklendi

Elde edilen datalara nazaran Cuma günü 188.4 EH/s olan kazım oranı Cumartesi günü yüzde 31.69 artarak 248.11 EH/s düzeyine çıktı. Geçen yıl birebir periyoda nazaran ise yüzde 54.33 artış elde edildi.

Geçen yıl Çin kazım ağında yüzde 34.25 hisseye sahipti lakin yasaklamalar sonrasında ABD yüzde 35.4 hisse ile liderliği ele geçirdi. Kazakistan’da madencilere baskının artması ile birlikte bu hissenin yüzde 60 düzeyine kadar çıkabileceği söz ediliyor. Bu da kazım oranını daha da üst çekecektir.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Bitcoin rekor kazım oranlarına ulaştı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.