Bitcoin’in ve Apple’ın piyasa bedel grafiklerinde dayanılmaz benzerlik

Varlık yöneticisi Fidelity’nin Global Makro Yöneticisi Jurrien Timmer, Bitcoin ve Apple karşılaştırması yaptı. Jurrien Timmer, önder kripto para ünitesi Bitcoin ve teknoloji devi Apple’ı birbirine benzeterek, ikisinin özünde büsbütün farklı olsalar bile emsal yolda ilerlediklerini söyledi.

Fidelity’nin Global Makro Yöneticisi Jurrien Timmer, Twitter hesabı üzerinden Apple ile Bitcoin’i kıyasladı. Timmer paylaşımında; Bitcoin’in fiyatındaki düşüşe karşın etkin Bitcoin adreslerinin sayısının daima ve istikrarlı bir biçimde artmaya devam ettiğine de dikkat çekti.

Elon Musk, Charlie Munger’ın Tenkidine Sessiz Kalmadı

21 sa. evvel eklendi

Kelam konusu paylaşımda Timmer şu kelamlara yer verdi:

“Apple’ın fiyatı 1996’dan bu yana 1457 kat, fiyat-satış oranı ise 30 kat arttı. Değerlemedeki büyüme, satışlardaki artışın bir üssü ise (Metcalfe Yasası uyarınca), o vakit fiyat, her iki ölçümün bir üssü olarak artmalıdır”

Apple değerlendirmesinden sonra Timmer, Bitcoin için de emsal bir açıklama yaptı:

“Bitcoin‘in kıymeti 2011’den bu yana 867 kat, fiyatı ise 640.633 kat arttı. Metcalfe Yasasını uygularsak ve 867’nin karesini hesaplarsak 751.111 elde ederiz. Bu, kabaca 640.633x gerçekleşen fiyat karı ile uyumludur”

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Fidelity’den Jurrien Timmer, Bitcoin ve Apple’ı kıyasladı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.