BlockFi, 100 milyon dolarlık ceza ile karşı karşıya

Kripto kredi platformu BlockFi, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ve başka birtakım menkul değer düzenleyicileri ile devam eden soruşturmaları için 100 milyon dolar ceza ödeyecek.

BlockFi, SEC’e 100 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek

Bloomberg raporuna nazaran; BlockFi kelam konusu olan 100 milyon dolarlık para cezasını ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) ödemeyi kabul etti. Bunun yanında elde edilen bilgilere nazaran BlockFi, ABD’li müşterilerine sunduğu yüksek getirili hesap uygulamasına da son vermek zorunda.

Bitcoin rekor kazım oranlarına ulaştı

3 sa. evvel eklendi

BlockFi sözcüsü Madelyn McHugh husus ile ilgili olarak şu tabirlere yer verdi:

“Müşterilerin varlıklarının BlockFi platformunda korunduğunu ve BlockFi Faiz Hesabı müşterilerinin her vakit olduğu üzere kripto faizi kazanmaya devam edeceğini rahatlıkla onaylayabiliriz.”

Ayrıyeten bu para cezasının doğrulanması halinde, şimdiye kadar bir kripto para şirketi tarafından SEC’e ödenecek en büyük ceza ölçüsü olacağını da belirtelim.

Son olarak hatırlatmak gerekirse BlockFi, müşterilerinin Bitcoin, Ethereum ve Tether üzere kripto paraları platformda kilitlemesi karşılığında, yüksek faiz ödeme modeli ile çalışıyordu. Şirket daha sonra bu kilitli fonları daha yüksek faizlerle başka müşterilerine borç olarak veriyordu.

Buna karşılık SEC, Kasım ayında yaptığı açıklamasında BlockFi’ın bu faiz hesaplarının kayıtsız birer menkul değer olduğunu açıklamış ve süreci mahkemeye taşımıştı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • BlockFi, SEC’e 100 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.