Borsalardaki Bitcoin arzı son 3 yılın en düşük düzeyinde

Zincir üstü bilgi sağlayıcısı Santiment bilgilerine nazaran, yatırımcılar Bitcoin’lerini (BTC) toplu olarak kripto borsalarından çekiyorlar. O denli ki borsalarda Bitcoin’in (BTC) sirkülasyondaki arzının sırf yüzde 10,87’si süreç görüyor.

Borsalardaki Bitcoin Arzı Azalıyor

Hatırladığınız üzere 2022’nin birinci ayları kripto piyasaları için pek de iç açıcı geçmedi. Fakat geçtiğimiz son iki ayda yine yükselişe geçen Bitcoin (BTC) sinyalleri, altcoin’leri de etkilemiş ve kripto para piyasasını yine 2 trilyon dolar çıkarmıştı.

Öteki taraftan geçtiğimiz günlerde bir düzeltme yaşayan Bitcoin tekrar 42.000 dolar bandına gerilemişti. Buna ek olarak Santiment analistleri ise bu büyük para çekme süreçlerinin şu anda rastgele bir büyük satışı önleyeceği görüşünde.

Netflix’ten kripto para belgeseli

2 sa. evvel eklendi

Son olarak Santiment, bu oynaklığın yalnızca Bitcoin’i değil, öbür pay senedi piyasalarını da etkilediğini ve bu mevzudaki ani yükselişler devam ettiği sürece artan oynaklığın devam edeceğini de vurguladı. O denli ki şirket, Bitcoin’in Cuma günü 43.863 dolardan 41.928 dolara düşmesinin sebebinin, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali görüşmelerinden kaynaklandığını belirtti.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Borsalardaki Bitcoin Arzı Azalıyor

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.