Bose, düşen satışlar sebebiyle çalışanında azaltmaya gidiyor

Ses ekipmanları üreticisi Bose, ortaya çıkan bilgilere nazaran son yıllarda çalışan sayısında değerli azaltmalara gitti. Şirketin, hedeflediği gelirlerin altında kalması sebebiyle tertipli olarak çalışanları işten çıkardığı bildiriliyor.

Bose’da işten çıkarımlar devam ediyor

Boston Globe tarafından elde edilen bilgilere nazaran 2019’da 9 bin olan çalışan sayısını 2021’de 7 bine düşüren Bose, daima olarak işçisini işten çıkarıyor. Şirketin son olarak Mart ayında 245 kişiyi işten çıkarmasının akabinde konuşan kimi eski çalışanlar, bir müddettir Bose’un satış maksatlarının altında kaldığını söyledi.

Şirket sözcüsü Joanne Berthiaume, işten çıkarımları doğrularken Bose’un her vakit müşteriler için en değerli görülen eserlere odaklandığını ve bu bağlamda faal olarak açık 200’den fazla durum için işe alımların gerçekleştirildiğini belirtti.

Su üzerinde ve altında giden DeepSeaker DS1 üretilmeye başlandı

2 gün evvel eklendi

Berthiaume, işçi sayıları yahut stratejileri hakkında yorum yapmayı reddederken Boston Globe, Bose‘un satış sayılarının Apple ve Sony üzere güçlü şirketlerle rekabeti sebebiyle düşmeye başladığını belirtiyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Etraf Üniteleri Haberleri
  • Bose, düşen satışlar sebebiyle işçisinde azaltmaya gidiyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.